Menu

Złoty Medal MUREXPO 2014

Podczas tegorocznych Ogólnopolskich Targów Budowlanych MUREXPO 2014 w Konkursie o Złoty Medal MUREXPO 2014, główną nagrodę – Złoty Medal MUREXPO 2014 – przyznano firmie FERRO za natrysk prysznicowy Doppio VerdeLine!

Natrysk Doppio VerdeLine, dzięki swej unikatowej konstrukcji, gwarantuje 50% oszczędność zużycia wody – przez rączkę prysznicową przepływa jedynie 6,2 l wody na minutę, podczas gdy tradycyjny prysznic zużywa jej 12l lub więcej. Dzieje się tak z powodu silnego dotlenienia wody. Przez otwór w rączce zasysane jest powietrze, które mieszając się z wodą ogranicza jej zużycie jednocześnie zwiększając objętość strumienia, tym samym utrzymując wysoki komfort użytkowania. Dodatkowo, trzyfunkcyjna rączka natrysku posiada funkcję ECO, która ogranicza wypływ wody do 1,5 l na minutę. Z rączki natrysku, w łatwy sposób, dzięki systemowi easy clean, można usunąć osad wapienny – wystarczy przetrzeć wewnętrzną stronę rączki palcem. Doppio VerdeLine zaopatrzono również w praktyczną mydelniczkę. Dla osób wymieniających natrysk na nowy, użyteczną funkcją będzie regulowany rozstaw mocowań do ściany. Dzięki niemu, możemy wykorzystać istniejące w ścianie otwory, bez konieczności wiercenia nowych w płytkach ceramicznych. Ten atrakcyjny natrysk o klasycznym wzornictwie, delikatnie zaokrąglonej formie i nowoczesnych, praktycznych rozwiązaniach jest świetną propozycją zarówno dla małych jak większych łazienek.

Przedmiotem Konkursu o Złoty Medal MUREXPO 2014 była ocena wyrobów i technologii prezentowanych w ramach Targów. Jury w uzasadnieniu swojej decyzji doceniło walory ekologiczne natrysku Doppio VerdeLine – produktu oszczędzającego zużycie wody, fakt, iż został on bardzo dobrze przebadany i opisany, a także rozwiązania funkcjonalno-estetyczne.