Menu

Złoty Medal MTP Instalacje 2020

Komfort zakupów, Komfort instalowania, Komfort użytkowania

Kurki kulowe należą do tej grupy produktów, których nie widać w codziennym użytkowaniu instalacji. Są one najczęściej schowane w szafkach instalacyjnych. W rzeczywistości należą jednak do najbardziej powszechnie stosowanych urządzeń armatury instalacyjnej, występując w wielu rodzajach i średnicach nominalnych. Od ich jakości, walorów higienicznych i użytkowych w dużej mierze zależy trwałość instalacji i jakość dostarczanej wody, a także komfort użytkowania i montażu.

Odpowiadając na coraz wyższe wymagania rynku i klientów firma Ferro S.A. wprowadza na rynek nowy standard wodnych kurków kulowych – serię F-Comfort.  Na tle kurków kulowych dostępnych na rynku w tej klasie parametrów pracy i zamierzonego zastosowania seria F-Comfort wyróżnia się ponadprzeciętnymi walorami higienicznymi – korpus wykonany jest z mosiądzu CW617-4MS, w oparciu o wytyczne projektu 4MS, podającego najnowsze europejskie wymagania higieniczne dla materiałów używanych do produkcji elementów sanitarnych mogących mieć kontakt z wodą pitną. Ponadto seria ta może się wylegitymować międzynarodowymi atestami higienicznymi na tworzywa sztuczne użyte do uszczelnień. Wszystkie modele spełniają również wymagania norm polskich i europejskich.

Oprócz walorów higienicznych i najwyższej jakości wykonania, kurki kulowe z serii F-Comfort posiadają unikalne rozwiązania użytkowe, w tym:

 • Dodatkowe dwie gumki, w kolorze czerwonym i niebieskim, zakładane na rączkę zaworu i służące identyfikacji, czy zawór zamontowany jest na rurze z wodą ciepłą, czy zimną. Rozwiązanie to jest intuicyjne i ułatwia prace instalacyjne oraz serwisowe, a także bieżącą obsługę.
 • Etykiety, na których podane są wszystkie zasadnicze cechy i parametry kurków, jak:
  • Temperatura i ciśnienie pracy oraz zamierzone zastosowanie (instalacje wodne)
  • Średnica nominalna przyłącza
  • Rodzaj użytego materiału na korpus zaworu (mosiądz CW617N zgodny z 4MS)
  • Kod kreskowy umożliwiający sprzedaż detaliczną
  • Kod produktu
  • Nazwa serii
  • Okres gwarancyjny
  • Dane teleadresowe producenta

Dzięki takiemu rozwiązaniu zarówno zakup, montaż, jak i późniejsza eksploatacja zaworu przebiega intuicyjnie i bezproblemowo, gwarantując komfort, oszczędność czasu i pieniędzy.

Zakup

Kod kreskowy na zawieszce pozwala na szybką identyfikację produktu. Nie jest konieczne szukanie informacji na pudełku bądź na półce. Wystarczy z wybranym produktem udać się do kasy, gdzie sprzedaż jest szybko rejestrowana – skanowany jest kod kreskowy. Możliwy jest zakup zarówno jednej sztuki, jak i zestawu zaworów.

Montaż

Parametry techniczne podane na zawieszce dają wyczerpującą informację o średnicy nominalnej zaworu, jego parametrach pracy i przeznaczeniu. Biorąc zawór do ręki, wiemy gdzie i z jakim czynnikiem można go użyć. Nie trzeba szukać informacji w deklaracjach.

Użytkowanie

Informacje na zawieszce podają, jakie jest przeznaczenie zaworu, jaki jest jego okres gwarancyjny oraz z jakiej serii pochodzi, dlatego też nie musimy ich szukać na pudełkach, w instrukcjach obsługi czy na stronach internetowych.

Wszystkie te zalety i walory użytkowe sprawiły, że seria kurków kulowych F-Comfort zdobyła Złoty Medal na Międzynarodowych Targach Instalacyjnych Poznań Instalacje 2020.

Złoty Medal na Międzynarodowych Targach Instalacyjnych Poznań Instalacje 2020

W rodzinie F-Comfort dostępne są najpopularniejsze typy kurków kulowych, w najczęściej stosowanych średnicach nominalnych – łącznie ponad 40 modeli, w tym – oprócz kurków nakrętno-nakrętnych i nakrętno-wkrętnych z dźwignią i z motylkiem – kurki czerpalne, spustowe i kurki do rur z tworzyw sztucznych/wielowarstwowe.