Menu

Przewagi konkurencyjne

Kluczowymi czynnikami pozwalającymi Grupie FERRO na utrzymywanie pozycji jednego z liderów rynkowych są następujące przewagi konkurencyjne:

 

Szeroki i stale rozbudowywany asortyment produktowy. 

Grupa FERRO zajmuje jedno z czołowych miejsc w kraju pod względem udziału w sprzedaży armatury sanitarnej i instalacyjnej. Grupa jest właścicielem marek: Ferro, Metalia i Titania, co daje jej znaczną przewagę nad konkurencją i silną pozycję rynkową. Bogata oferta i szeroka gama produktów pozwala na systematyczne zwiększanie udziału w rynku oraz rozpoznawalności marki.

Skala prowadzonej działalności

Poza działalnością na terenie Polski, Grupa FERRO sprzedaje swoje produkty na licznych rynkach zagranicznych, stając się równocześnie jednym z największych producentów armatury sanitarnej i instalacyjnej w Europie Środkowo-Wschodniej. Pozwala to z jednej strony na maksymalizację korzystnego kosztowo efektu skali, a z drugiej na zwiększenie rozpoznawalności marki, dzięki obecności na wielu rynkach.

Produkcja

Produkcja w Europie i Azji pozwala na elastyczne reagowanie na zmiany popytu rynkowego, przy jednoczesnej minimalizacji kosztów oraz zachowaniu wysokich parametrów jakościowych produkowanych wyrobów.

Wysoka jakość produktów

Grupa nieustannie podejmuje działania zmierzające do uzyskania jak najlepszych parametrów jakościowych. FERRO kładzie szczególny nacisk na spełnienie wymogów obowiązujących norm, utrzymania wysokich parametrów technicznych, bezpieczeństwa i funkcjonalności swoich produktów. Grupa FERRO ma wdrożony System Zarządzania Jakością ISO 9001:2008.

Renoma marki FERRO

Grupa była wielokrotnie nagradzana i wyróżniana za wysoką jakość produktów, rozpoznawalność marki oraz efektywność operacyjną.

Produkty FERRO zdobyły cenne wyróżnienia przyznane firmie przez środowiska i instytucje branżowe oraz renomowane magazyny – wnętrzarskie, budowlane i finansowe. Należą do nich: Łazienka Wybór Roku, MEDIUM Lider Instalacji, Finalista konkursu DOBRY WZóR i wiele innych.

Wymagane prawem dopuszczenia, certyfikaty i aprobaty techniczne

Grupa zdobyła istotną przewagę konkurencyjną dzięki uzyskaniu francuskiego certyfikatu potwierdzającego spełnienie restrykcyjnych norm i dopuszczającego do działania na tamtejszym rynku. Certyfikaty ISO 9001:2008 dla Grupy FERRO zostały uzyskane, poza FERRO S.A., również przez Ferro International oraz Yuhuan AMG Just Valve Co. Ltd.