Menu

Grupa FERRO - najważniejsze informacje

FERRO to prężnie działająca w branży: armatura sanitarna, instalacyjna i technika grzewcza grupa kapitałowa o międzynarodowym zasięgu, lider sprzedaży w Europie Środkowo-Wschodniej, producent, którego baterie, natryski, zawory i grzejniki, obecne są w ponad 30 krajach na 2 kontynentach.

W skład Grupy FERRO wchodzą:

  • FERRO S.A. (podmiot dominujący), Polska,
  • FERRO International Sp. z o.o., Polska,
  • NOVASERVIS spol. s.r.o., Czechy,
  • NOVASERVIS FERRO Group SRL, Rumunia,
  • NOVASERVIS FERRO SK s.r.o, Słowacja,
  • FERRO Hungary Kft.,
  • NOVASERVIS FERRO Bulgaria Ltd.
  • FERRO Adriatica d o.o.
  • TERMET S.A.
  • TESTER Sp. z o.o.

Przedmiotem działalności Grupy jest produkcja i sprzedaż armatury sanitarnej, instalacyjnej i grzewczej oraz wyposażenia sanitarnego pod własną marką, a także pod markami klientów Grupy. FERRO S.A. zajmuje czołową pozycję w Polsce na rynku sprzedaży zaworów i drugie miejsce pod względem sprzedaży baterii.

Od 14 kwietnia 2010 roku Grupa FERRO jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

W wyniku sfinalizowanej z końcem lutego 2021 r. transakcji, Grupa przejęła dwie polskie spółki: TERMET, której stała się większościowym akcjonariuszem (70,65%) oraz TESTER. Obie związane są z produkcją nowoczesnych urządzeń grzewczych. Przejęcie spółek TERMET oraz TESTER to dla Ferro S.A. kolejny krok w realizacji podjętej w 2019 r. Strategii F1 zakładającej ekspansję rynkową Grupy. Dzięki transakcji jej asortyment poszerzył się o dynamicznie rozwijający się segment komplementarny. Tym samym Ferro może oferować swoim klientom nie tylko nowoczesne rozwiązania sanitarne do łazienek i kuchni, ale również zapewnić wysokiej jakości technologię gwarantującą ciepły i bezpieczny dom.

Produkcja Grupy FERRO realizowana jest w dwóch zakładach: w Czechach w Znojmo i w Chinach, poprzez spółkę Yuhuan AMG Just Valve Co Ltd. Spółka obsługuje rynek krajowy i zagraniczny w zakresie produkcji i handlu wyrobami instalacyjno-sanitarnymi opartymi na bazie współczesnej, europejskiej technologii i organizacji pracy. Nad prawidłowym przebiegiem procesów kontroli jakości czuwają wysoko wykwalifikowani inżynierowie odpowiedzialni za jakość i za certyfikację produktów. Audytorzy sprawdzają przestrzeganie procedur systemu zapewniania jakości. Należą do nich procedury określone w normach serii polskich PN i europejskich PN-EN oraz procedury związane z Systemem Zarządzania Jakością.

Znakiem rozpoznawczym produktów i marki FERRO jest jakość, funkcjonalność, innowacyjna technologia i oryginalny design. Potwierdzeniem tego są liczne nagrody i wyróżnienia przyznane firmie przez środowiska i instytucje branżowe oraz renomowane magazyny – wnętrzarskie, budowlane, finansowe i inne. Warto podkreślić, iż FERRO jest liderem rozwiązań proekologicznych, w tym baterii i natrysków należących do linii VerdeLine, oraz pierwszym producentem armatury z Europy Centralnej, którego wyroby zostały wprowadzone do internetowej bazy danych European Water Label.