Menu

O nas

Grupa FERRO

Poznaj Nas

FERRO Group jeden z największych producentów armatury sanitarnej i instalacyjnej w Europie Środkowej i Wschodniej z blisko 30-letnim doświadczeniem w branży. Dzięki dbałości o wysoką jakość produktów oraz misji spełniania potrzeb klientów w zakresie bezpiecznego i dobrze funkcjonującego domu, produkty Ferro są obecne w milionach pomieszczeń. Co roku wprowadzamy na rynek nowe produkty, które coraz lepiej spełniają oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów.

Historia FERRO Group od momentu założenia związana jest z południem Krakowa, od wielu lat siedziba główna i magazyn centralny znajdują się w Skawinie.

Obecnie poza działalnością na terenie Polski, Grupa FERRO sprzedaje swoje produkty na licznych rynkach zagranicznych. Grupa FERRO posiada spółki i centrum magazynowo-logistyczne w Polsce, zakład produkcyjny, centrum magazynowo logistyczne i spółki w Czechach, oraz spółki w Rumunii, Bułgarii, Chorwacji, Litwie, na Węgrzech i Słowacji.

W wyniku sfinalizowanej z końcem lutego 2021 r. transakcji, Grupa przejęła dwie polskie spółki: TERMET, której stała się większościowym akcjonariuszem (70,65%) oraz TESTER. Obie związane są z produkcją nowoczesnych urządzeń grzewczych.

W skład Grupy FERRO wchodzą:

 • FERRO S.A. Polska,
 • FERRO International Sp. z o.o., Polska,
 • NOVASERVIS spol. s.r.o., Czechy,
 • NOVASERVIS FERRO Group SRL, Rumunia, Mołdawia
 • NOVASERVIS FERRO SK s.r.o, Słowacja,
 • FERRO Hungary Kft.,
 • NOVASERVIS FERRO Bulgaria Ltd
 • FERRO ADRIATICA Chorwacja, Macedonia, Bośnia i Hercegowina, Czarnogóra
 • FERRO BALTICS, UAB Litwa, Łotwa, Estonia.
 • TERMET S.A.
 • TESTER Sp. z o.o.

 

Czym się wyróżniamy?

Grupa FERRO utrzymuje pozycję jednego z liderów rynkowych dzięki licznym atutom i przewagom rynkowym do których należą:

Stabilna i pewna pozycja firmy

Grupa jest właścicielem marek: Ferro, Metalia i Titania, co daje jej znaczną przewagę nad konkurencją i zapewnia silną pozycję rynkową. FERRO dba o utrzymanie standardów działania i ciągłe rozszerzanie gamy wysokiej jakości produktów, co pozwala na utrzymanie szerokiego grona klientów, zwiększanie zaufania do marki oraz zachowanie stabilnej pozycji rynkowej. Dzięki przejęciu spółek TERMET oraz TESTER asortyment FERRO poszerzył się o dynamicznie rozwijający się segment komplementarny. Tym samym firma może oferować swoim klientom nie tylko nowoczesne rozwiązania sanitarne do łazienek i kuchni, ale również zapewnić wysokiej jakości technologię gwarantującą ciepły i bezpieczny dom.

Działalność na szeroką skalę

Poza działalnością na terenie Polski, Grupa FERRO sprzedaje swoje produkty na licznych rynkach zagranicznych, stając się równocześnie jednym z największych producentów armatury sanitarnej i instalacyjnej w Europie Środkowo-Wschodniej. Produkcja naszych produktów realizowana jest m.in. za pośrednictwem czeskiej fabryki NOVASERVIS w Znojmo.

Wysoka jakość produktów

Grupa FERRO nieustannie podejmuje działania zmierzające do uzyskania jak najlepszych parametrów jakościowych. FERRO kładzie szczególny nacisk na spełnienie wymogów obowiązujących norm, utrzymania wysokich parametrów technicznych, bezpieczeństwa i funkcjonalności swoich produktów. Podkreśla to fakt, że Grupa FERRO posiada wdrożony System Zarządzania Jakością ISO 9001:2008. Dzięki szczególnej dbałości o jakość nasza firma była wielokrotnie nagradzana i wyróżniana za wysoką jakość produktów przez środowiska i instytucje branżowe oraz renomowane magazyny branżowe.

Ekologiczne rozwiązania

FERRO jest niekwestionowanym liderem rozwiązań proekologicznych, w tym baterii i natrysków, które pozwalają na 50% oszczędność wody w gospodarstwie domowym. Osiągnięcia w tej dziedzinie zostały potwierdzone międzynarodowym wyróżnieniem – wybrane modele armatury dołączyły do prestiżowej bazy European Water Label. Bliskie działalności TERMET kwestie związane z energooszczędnością i zarządzaniem źródłami ciepła doskonale wpisują się w filozofię FERRO. W portfolio TERMET znaleźć można nowoczesne urządzenia grzewcze, m.in. różnego typu kotły gazowe – kondensacyjne i standardowe, podgrzewacze wody, a także rozwiązania oparte na odnawialnych źródłach energii, jak pompy ciepła.

Wyjątkowy zespół

Naszą firmę i jej sukces tworzą Ludzie, uważani za najcenniejszy potencjał Grupy. Kultura organizacyjna FERRO tworzona jest przez pasjonatów z otwartym umysłem, zatrudniamy wyjątkowych pracowników i dbamy o ich nieustanny rozwój.