Menu

Nowości techniki grzewczej i instalacyjnej FERRO

29 września 2016

Zawór do rur  wielowarstwowych PEX-AL-PEX marki Ferro

Mająca szerokie zastosowanie w budownictwie oferta rur wielowarstwowych PEX-AL-PEX marki Ferro została wzbogacona o zawory kulowe wodne 1/2” 16x2 mm, z motylkiem. Zawory służą do łączenia rur PEX w instalacjach c.o., c.w.u. lub ogrzewania podłogowego. Maksymalne ciśnienie pracy zaworu wynosi 10 bar, najwyższa temperatura pracy 100°C. Zawór posiada przyłącze z gwintem zewnętrznym 1/2” z uszczelnieniem typu o-ring wykonanym z EPDM. Przyłącza zaciskowe do rur wielowarstwowych o wymiarach 16x2 mm mają podwójne uszczelnienie o-ring z EPDM.

System PEX marki Ferro, czyli rury, zawory i złączki wyróżnia nowoczesna technologia produkcji i wysoka jakość. Dzięki dodatkowym wiązaniom atomowym (sieciowanie) trójwarstwowa konstrukcja rury została jeszcze bardziej wzmocniona, co ułatwia jej zginanie i przede wszystkim pozwala na użytkowanie produktu w ekstremalnych temperaturach, aż do +95°C, dlatego PEX-AL-PEX może być z powodzeniem stosowana w układach c.o. oraz ogrzewaniu podłogowym. Warto podkreślić, że tak wysokie parametry zostały uzyskane również dzięki spawaniu warstw metodą TIG, która obecnie należy do najnowocześniejszych. Specjalna budowa, materiały o najlepszych właściwościach oraz zaawansowana technologia umożliwiają różnorakie wykorzystanie Systemu PEX w nowoczesnych instalacjach sanitarnych i grzewczych gwarantując dłuższą żywotność produktu i niezawodność działania.

Charakterystyka techniczna rury PEX-AL-PEX:

  • średnica zewnętrzna Ø16mm
  • grubość ścianki: 2 mm
  • materiał: PEXb-AL-PEXb, (obie warstwy wewnętrzna i zewnętrzna sieciowane)
  • grubość warstwy AL: 0,2 mm
  • maksymalne ciśnienie robocze: 10 bar (PN10)
  • maksymalna temperatura pracy: 95˚C
  • najwyższa klasa zastosowania: 5

 

Odpowietrznik automatyczny z zaworem stopowym 1/2”

Zapowietrzona instalacja grzewcza nie tylko wpływa na spadek efektywności grzejników, ale w dłuższej perspektywie może prowadzić do  korozji i uszkodzeń, które skrócą żywotność urządzeń i narażą użytkowników na wyższe koszty eksploatacji. Aby nie dopuścić do tego problemu, stosuje się zawory odpowietrzające. Najnowszym produktem Ferro w tym asortymencie jest automatyczny odpowietrznik z zaworem stopowym 1/2”.

Odpowietrznik przeznaczony jest do samoczynnego odpowietrzania instalacji centralnego ogrzewania. Składa się z mosiężnego korpusu, pływaka i zaworu stopowego z mosiężnym elementem zamykającym. W zapowietrzonej instalacji korpus odpowietrznika wypełniony jest powietrzem, dlatego pływak może opaść pod własnym ciężarem i otworzyć zawór. Po jego otwarciu, dzięki ciśnieniu wody, następuje usunięcie powietrza, po czym pływak ponownie unosi się do góry i automatycznie zamyka zawór. Zawór stopowy ma jeszcze tę właściwość, że umożliwia demontaż odpowietrznika z instalacji będącej pod ciśnieniem. Parametry pracy zaworu: maksymalna temperatura 110°C, maksymalne ciśnienie 10 bar.

 

Szafki natynkowe do rozdzielaczy mosiężnych o głębokości 170 mm

Kompaktowe, praktyczne i estetyczne – szafki do rozdzielaczy zapewniają łatwy dostęp, bezpieczne użytkowanie oraz ochronę urządzenia.  Ofertę Ferro wzbogaciły 2 modele szafek natynkowych o głębokości 170 mm.  Wykonane w całości z blachy stalowej ocynkowanej o grubości 0,8 mm i malowane proszkowo na kolor biały  służą do montażu rozdzielaczy z grupą mieszającą. Zdejmowane fronty umożliwiają wygodną instalację i dostęp do rozdzielacza. Drzwiczki zamykane są na zamek monetowy. W zestawie znajdują się listwy montażowe.