Menu

Lider Instalacji 2018

Lider Instalacji 2018

25 kwietnia 2018

Dwufunkcyjna grupa mieszająca do ogrzewania podłogowego z pompą elektroniczną GPA II to najnowsza propozycja FERRO skierowana do instalatorów. Zestaw służy do obniżenia i utrzymania żądanej temperatury czynnika grzewczego w układzie ogrzewania płaszczyznowego oraz połączenia go z wysokoparametrową instalacją grzejnikową.

Produkt otrzymał statuetkę Lidera Instalacji 2018 w kategorii instalacje centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej przyznaną przez Grupę MEDIUM, wydawcę m. in. czasopisma Rynek Instalacyjny. Wyróżnienie jest potwierdzeniem dla wysokiej jakości i innowacyjnych rozwiązań technologicznych zastosowanych w grupie mieszającej. Oznacza też uznanie środowisk branżowych, a także jest doskonałą rekomendacją dla produktu firmy FERRO.

Dwufunkcyjna grupa mieszająca jest przeznaczona do obniżenia i utrzymania żądanej temperatury czynnika grzewczego w układzie ogrzewania podłogowego przy użyciu termostatycznego zaworu mieszającego. Dzięki innowacyjnej konstrukcji pozwala ona na połączenie rozdzielacza grzejnikowego (np. serii N-RO) oraz rozdzielacza do ogrzewania płaszczyznowego (np. serii N-RZP) w jeden kompaktowy system. Oprócz termostatycznego zaworu mieszającego grupa wyposażona jest w obrotowy zawór spustowy, odpowietrznik automatyczny, termometr, a także zestaw śrubunków, dzięki którym jest ona w pełni odwracalna. Zastosowana elektroniczna pompa cyrkulacyjna GPA II dostosowuje swoją wydajność, moment obrotowy oraz zużycie energii w taki sposób, aby optymalnie zapewnić poprawną pracę układu. Na tle grup mieszających dostępnych na rynku produkt FERRO wyróżnia się zastosowaniem termostatycznego zaworu mieszającego zamiast zaworu wyposażonego w głowicę termostatyczną z kapilarą. Rozwiązanie to jest bardziej intuicyjne dla użytkownika, pozwala na łatwiejszą regulację systemu oraz zapewnia większą niezawodność.

Celem konkursu jest promocja nowoczesnych i oryginalnych rozwiązań konstrukcyjnych i technologicznych, ze szczególnym naciskiem na ich energooszczędność i oddziaływanie na środowisko naturalne. Godnym podkreślenia jest fakt, iż firma FERRO jest pięciokrotną laureatką konkursu, wyróżnioną w latach 2010 – 2016   nagrodami w następujących kategoriach: 2010 Woda i kanalizacja  (rączka natrysku z wyświetlaczem LCD S130), 2012 Marketing i rozwój rynkowy firmy (nagroda dla Grupy FERRO), 2014 Energooszczędność – technologie i produkty (baterie zmniejszające zużycie wody wykonane w technologii VerdeLine), 2016 Energooszczędność – technologie i produkty (baterie i natryski przeznaczone dla budynków podlegających wielokryterialnej ocenie jakości LEED i BREEAM).