Menu

Grzejniki FERRO w programach komputerowych Sankom z serii Audytor

sierpień 2020

Instalacja ogrzewcza jest nieodłącznym elementem niemal każdego budynku mieszkalnego i użytkowego, przeznaczonego do przebywania ludzi. Instalacja ta powinna być prawidłowo zaprojektowana i dopasowana zarówno do potrzeb cieplnych danego budynku, jak i do indywidualnych potrzeb i preferencji użytkowników względem walorów estetycznych oraz parametrów komfortu cieplnego. Powinna również zapewniać bezpieczeństwo użytkowania.

W obecnych czasach obliczenia i dobór urządzeń do instalacji ogrzewczych przebiega najczęściej z użyciem dedykowanych, specjalistycznych programów komputerowych. Umożliwiają one nie tylko prawidłowy dobór grzejników, przewodów, zaworów, itp., ale także obliczają wszystkie niezbędne parametry pracy i pozwalają analizować ich zmiany i wpływ tych zmian na poszczególne urządzenia.

Dobór grzejników i ich rozmiaru, z pozoru prosty, tak naprawdę jest zadaniem skomplikowanym, którego nie da się prawidłowo wykonać z użyciem prostych zaleceń i porad – konieczne jest wykonanie obliczeń, często obszernych i skomplikowanych. W tym przypadku użycie dedykowanych programów komputerowych jest niezbędne i pozwala takie obliczenia wykonywać bardzo szybko.

Wychodząc naprzeciw potrzebom naszych klientów wprowadziliśmy katalog naszych grzejników płytowych i łazienkowych do baz danych programów z serii Audytor – jednego z najbardziej popularnych w Polsce i w Europie pakietów obliczeniowych dla projektantów instalatorów. Dostępne są wszystkie modele z regularnej oferty katalogowej.

Teraz obliczenia wielkości grzejników wykonasz szybko i dokładnie, mając pewność, że ani nie zabraknie ciepła w pokoju, ani nie kupisz niepotrzebnie przewymiarowanego, a tym samym za drogiego grzejnika.