Menu

FERRO - 28 lat na rynku

FERRO to prężnie działająca w branży: armatura sanitarna, instalacyjna i technika grzewcza grupa kapitałowa o międzynarodowym zasięgu, niekwestionowany lider sprzedaży w Europie Środkowo-Wschodniej, producent, którego baterie, natryski, zawory i grzejniki, pod marką własną oraz markami klientów Grupy, obecne są w ponad 30 krajach na 2 kontynentach.

                                                                   

Silna marka, europejskie standardy i najwyższa jakość

Siłę marki Ferro stanowi doskonała jakość wyrobów produkowanych w czeskiej fabryce Novaservis w oparciu o europejskie normy technologiczne i organizacji pracy, a także  stale aktualizowany i poszerzany asortyment obejmujący kilka tysięcy unikatowych produktów oferowanych w 25 kategoriach: od baterii łazienkowych, kuchennych i zlewozmywaków, po armaturę wodną, pomiarową, grzejniki, pompy i sterowanie ogrzewaniem, skierowany zarówno do klienta indywidualnego, jak i odbiorcy instytucjonalnego – deweloperów, zarządców nieruchomości, najemców.

Własne Centrum Laboratoryjno-Szkoleniowe

Firma FERRO jako jedna z nielicznych może poszczycić się własnym Centrum Laboratoryjno-Szkoleniowym. Ta unikalna na polskim rynku jednostka badawcza powstała z inicjatywy inżynierów Działu Technicznego FERRO, ma za zadanie sprawdzanie prototypów produktów schodzących z taśm fabrycznych producenta. Miejsce, w którym szkolą się pracownicy, serwisanci i instalatorzy współpracujący z firmą jest także platformą edukacyjną służącą młodym – studenci krakowskiej AGH mają możliwość odbycia praktyk w laboratorium i zapoznania się z metodami sprawdzania jakości produktów producenta. Ponadto współpraca z AGH oraz z krakowskim Instytutem Nafty i Gazu, posiadającym Laboratorium Badań Armatury Gazowej i Sanitarnej akredytowane przez Polskie Centrum Akredytacji, pozwala na wymianę doświadczeń i cennych spostrzeżeń zarówno od strony teoretycznej, jak i praktycznej, co niewątpliwie przekłada się na jakość i bezpieczeństwo wyrobów marki FERRO.

Nowoczesne technologie w zgodzie ze środowiskiem naturalnym

Produkty FERRO odznaczają się wysoką jakością, innowacyjnością i doskonałym wzornictwem. Dowodem tego są liczne nagrody i wyróżnienia, przyznane przez środowiska branżowe, jak i prestiżowe magazyny wnętrzarskie. Na szczególną uwagę zasługują nowatorskie rozwiązania zastosowane w bateriach i natryskach sygnowanych logo VerdeLine służące oszczędzaniu wody i redukcji jej zużycia nawet o 50%. W kwietniu 2016 roku armatura marki FERRO dołączyła do systemu klasyfikacji European Water Label – inicjatywy zrzeszającej producentów zaangażowanych w promowanie efektywnego zużycia wody poprzez poprawę wydajności produktów używanych w łazience. Tym samym firma FERRO jest pierwszym producentem armatury z Europy Centralnej, którego wyroby zostały wprowadzone do internetowej bazy  danych EWL.

Dynamika rozwoju

FERRO to także nowocześnie zarządzana grupa kapitałowa z podmiotem dominującym – giełdową spółką FERRO S.A. Wyróżnia ją stabilna kondycja finansowa, z rekordowymi wynikami za 2016 rok:  wzrost przychodów (+14% r./r.), EBITDA (+30%), zysk netto (+30% r./r.), elastyczne reagowanie na zmieniające się warunki rynkowe i rosnąca dynamika sprzedaży, zwłaszcza w Czechach, Rumunii, Bułgarii i na Słowacji. Obecnie do głównych priorytetów FERRO należy przede wszystkim umacnianie pozycji na kluczowych rynkach, kontynuacja ekspansji zagranicznej na Bałkanach i w krajach bałtyckich: na Litwie, Łotwie i w Estonii, rozbudowa zakładu w Znojmo oraz konsekwentne powiększanie oferty produktowej.